Czas Honoru
 

Czas honoru

Na chwilę przed godziną W... (fot. Monika Zielska)

Na chwilę przed godziną W... (fot. Monika Zielska)

„Czas honoru – Powstanie:Jeszcze nie dziś”

16:59, 05.09.2014

Telewizyjna premiera „Czasu honoru” już 7 września o 21:10 w TVP2.

Odcinek 1 


 „Jeszcze nie dziś” 

Ostatnie dni lipca 1944 roku. Przez Warszawę ciągną wynędzniali niemieccy żołnierze powracający z frontu wschodniego. Powstanie wisi w powietrzu. Warszawska młodzież rwie się do walki. Folksdojcze chcą uciekać z miasta. W niemieckiej armii panuje coraz większy sceptycyzm na temat przyszłych losów wojny i Warszawy. Rainer wręcz drwi z aktualnych planów niemieckiej armii. 

Bronek i Władek zostają dowódcami plutonów AK. Wraz z Michałem i Jankiem dostają zadanie specjalne - mają odebrać kuriera z Londynu z bardzo ważnymi informacjami dla dowództwa Powstania. 

 Udała się akcja wykupienia Leny z Pawiaka. Janek po raz pierwszy w życiu widzi swojego syna, małego Jasia Pełen obaw o losy rodziny Janek prosi Romka, by wywiózł siostrę za miasto. 

 Helena nie podziela entuzjazmu młodych warszawiaków. Próbuje wpłynąć na Bronka, by odwiódł Wandę od udziału w walkach. Wanda nie zamierza słuchać matki - razem z Celiną uczestniczy w szkoleniu dla sanitariuszek. 

Gubernator Warszawy Ludwig Fischer wzywa Rainera do siebie i włącza go do akcji prewencyjnej, mającej zapobiec wybuchowi powstania.

Podziel się:
| więcej