Czas Honoru
 

Bohaterowie

Czas honoru – Powstanie

Bohaterowie „Czasu honoru - Powstanie” (fot. M.Zielska)
Bohaterowie „Czasu honoru - Powstanie” (fot. M.Zielska)

O serii - Czas honoru - Powstanie

Akcja tej specjalnej serii „Czasu honoru” toczy się podczas Powstania Warszawskiego, czyli w chronologii całego serialu stanowi powrót do wydarzeń wcześniejszych. To sensacyjna opowieść o powstańczym szlaku bojowym jednego oddziału, złożonego nie tylko z bohaterów poprzednich sezonów, ale też z nowych postaci, młodych ludzi z rozmaitych warszawskich środowisk. Ich powstańcze losy wypełniają treść serialu.

Ostatnie dni lipca 1944. Przez Warszawę ciągną kolumny niemieckich wojsk wycofywanych z frontu wschodniego. W mieście rośnie napięcie – sztabowcy Armii Krajowej debatują nad wybuchem powstania. W lokalach konspiracyjnych tysiące młodych ludzi czekają codziennie na decyzję. 
Wśród bohaterów są doskonale znani z poprzednich serii Władek, Michał, Bronek i Janek , ale też postaci nowe, do których należą Wilk, Adam, Mickiewicz, Apacz, Irena, Bambo i Zosia.
W okupowanej Warszawie toczą się nerwowe przygotowania do Powstania. Janek, Bronek, Michał i Władek zostają przydzieleni do kompanii specjalnej, która w czasie Powstania ma stanowić osłonę Komendy Głównej. W oczekiwaniu na ogłoszenie godziny „W” dowódca kompanii, „Krawiec”, nakazuje im odebranie pod Warszawą zrzutu specjalnego kuriera z instrukcjami od rządu londyńskiego.

Twórcy
Na zamówienie Programu 2  serial produkowany jest przez AKSON STUDIO i Michała Kwiecińskiego. 
Reżyseria: Jan Hryniak 
Scenariusz: Jarosław Sokół i Ewa Wencel
Operatorem zdjęć jest Piotr Śliskowski
W obsadzie m.in.: Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesolowski, Agnieszka Więdłocha, Magdalena Różczka, Karolina Gorczyca, Edyta Olszówka, Borys Szyc, oraz w rolach młodych powstańców- Stefan Pawłowski,  Adam Fidusiewicz, Paweł Janyst, Maciej Musiał,  Krzysztof Chodorowski, Julia Rosnowska, Weronika Humaj, Katarzyna Sawczuk

Odcinki

Galeriawięcej